ממליצים מחו"ל

המלאך הלבן

 

המלאך הלבן

 

השבוע שלא כהרגלי צפיתי בתכנית טלוויזיה, מה שמשך אותי לצפות היה הנושא – תורת המשחקים , אני קרובה אליו מאד בעיסוקי ורציתי לשתף אתכם בחוויה ובעיקר בתובנות.

פיתגורס טען שיש אלים,יש בני אדם וישנו פיתגורס ואני טוענת שכל אחד יכול להיות הרבה יותר מכפי שהוא ועל זה אכתוב כאן במדור.

תארו לעצמכם שהייתי מבקשת מכם כעת,ברגע זה ממש,לא עוד דקה וגם לא עוד שעה,הרגע הנוכחי הזה,ישנו מלאך לבן לצידכם, אתם יכולים לבקש ממנו את כל מה שתרצו להגשים בחייכם והוא יגרום לזה להתרחש, הוא לא ישאל אבל איך ומה,עם מי?,אי אפשר, אני רוצה ואני לא יכול,מה יגידו בבנק או מה אני יעשה עם הילדים, אין לי מספיק כסף,אין לי מספיק אומץ,אין לי מספיק זמן,אין לי בן זוג, אין לי כוח,אני לא יכול……..אין זו לא מילה שהמלאך הלבן מכיר, מה תבקשו? מה תרצו? מהי המשאלה שלכם?

במילה משאלה יש מילים כמו שאלה, מי, משל,שם,אל,שאל,יה,אלה,אשם,לא,למה?,שלם

אז אם הייתם יכולים לקבל הרגע מהמלאך הלבן את כל משאלותיכם , מה הייתם מבקשים?

אני מבקשת לשתף אתכם ביותר מאחת מהחוויות שלי, מה הכוונה לבקש משאלה, איך זה עובד?,פשוט ביקשתי וזה קרה,לדוגמא, בהיותי בשנות העשרים שלי, ישבה בחורה על כסא במקום בו עבדתי, הבטתי בה וחשבתי, איך אני יכולה להגיע למעמד הזה, באותו רגע ממש,אמרתי לעצמי כאשר אהיה בגילה זה יהיה תפקידי, חברים יקרים לא עבר עשור וקבלתי תפקיד הרבה יותר בכיר מזה שהיא מילאה,, כוונתי גבוה,הייתי גבוהה, באופן ישר, ללא פגיעה באיש מסובבי, פשוט כיוונתי לשם.

מקרה נוסף, מאד רציתי לגור בישוב שאני גרה בו, אך עם האמצעים שהיו לי אז בשום פנים ואופן לא יכולתי, אבל, דבר אחד כן היה לי מכוונות ומשאלה, לא חלפה לה שנה מהיום בו ידעתי שזה יעודי וזה אכן קרה, אלה אכן סיפורי סבתא, כי אני סבתא, אלה סיפוריים מהחיים. האם אני אהיה זאת שישפיע על חייכם?

האם קיימים מסביבכם אנשים שאפשרתם להם להשפיע עליכם? האם קיימים אנשים בחיים שלכם שאתם יודעים שאתם השפעתם על חייהם? אם כן, אתם בדרך הנכונה.

תרגיל לשבת:

ערכו רשימה של דברים שאתם חפצים בהם , דברים אשר מאד הייתם רוצים,משאלות , הסירו מהדרך כל אבל , אין את המילה אני לא יכול כי, אלא הכל נקי מחסמים, אין שום מעצור , יש רק אפשרות, הכל אפשרי כאשר אנחנו מכוונים אליו.

אשמח לשתף אתכם בתרגיל שחבר שלח אלי, הוא מדהים,חיבר אותו בני מרגליות, וכך הוא ביקש:

חישבו על 2-3 האנשים שהשפיעו ביותר על חייכם ורשמו לפניכם את שמם.-היו לי שלושה כאלה

עתה בבקשה ציינו – במה לדעתכם הם השפיעו עליכם (איזה שינוי הם חוללו בחייכם / מה הם גרמו לכם (יותר) להיות) ?מכוונת גבוה,מפרה את חיי.

ואחרון חביב – כיצד לטעמכם כל אחת ואחד מהם עשה זאת/ כיצד הם פעלו, כיצד הם יצרו מציאות זו ? (רשמו זאת אפילו במספר מילים בודדות, אך חשוב שהדבר יהיה כתוב).הם הביאו את החיים שלהם אלי למודעות

מעניין מה גיליתם?בזכותם אני היכן שאני, אתגרו אותי

ועתה בואו נשלים את התרגיל.

ערכו בדיקה דומה לגבי 2-3 אנשים שלטעמכם (אתם) השפעתם עליהם מאוד.

בבקשה רשמו את שמותיהם.יש לי יותר משולשה

בנוגע לכל אחד מהם בבקשה פרטו מהי התמורה שחלה בהם כתוצאה מהשפעתכם? (איזה שינוי חוללתם בחייהם / מה גרמתם להם (יותר) להיות) ?הם הבינו שהם יכולים

ואחרון חביב (בנוגע לכל אחד מהם) – כיצד לטעמכם עשיתם זאת? כיצד פעלתם? כיצד יצרתם מציאות זו? (רשמו זאת אפילו במספר מילים בודדות).הבאתי את עצמי כדוגמא,כמודל

עתה קראו את שמצאתם וציינתם.

השוו בין שתי רשימות הגילויים והממצאים (של אלו שהשפיעו עליכם ואלו שאתם השפעתם עליהם).

מצאו – במה יש דמיון ובמה יש שוני, והאם אתם יכולים לגלות ביניהם מכנים משותפים?יש דמיון בכל, אנשים רוצים להצליח כמוך כאשר אתה מהווה מודל לחיקוי

למי שרק קרא את הדברים עד כאן (ולא ערך את התרגול בפועל) , אני רוצה לספר כי זוהי אחת מההתנסויות החזקות ביותר שאני מכיר.

בחלק מהרצאותיי אני מזמין את המשתתפים לערוך תרגיל מיפוי וגילוי זה, ותמיד – תמיד החוויות והגילויים עוצמתיים באופן בלתי רגיל, ומציידים את האנשים בתרומות משמעותיות מאוד.

בהמשך התרגיל אני מבקש מהם לחשוב מה זו השפעה בינאישית וכיצד לרוב – אנשים מנסים להשפיע על אחרים?

ואז אנו מתבוננים בממצאים ובתובנות שעלו (ולרוב גם שומעים מהמשתתפים סיפור אישי או שניים מרגשים ביותר) ופתאום עולה לנו באופן מאוד מזוקק שאי אפשר באמת (כלומר באופן משמעותי) להשפיע על אנשים – אם לא משפיעים על מספר דברים.

אי אפשר להשפיע השפעה אנושית משמעותית, אם לא משפיעים על הדימוי העצמי / על הפרספקטיבה על העולם / על תחושת המסוגלות / על האמונות / על הערכים.

(מובן שבין חלק מהנ"ל ישנם מגוון קשרים ובהחלט תתכן השפעה משמעותית באמצעות השפעה על חלקם בלבד).

ועתה – התשורה עבורכם:

רשמו לעצמכם מי הם האנשים שאתם הכי חפצים להשפיע על חייהם.רשמתי עשרה כאלה היום

עתה ציינו מהי ההשפעה – שאתם רוצים להשפיע על כל אחד מהם.לכוון גבוה ולהאמין

ואולי – יתאפשר לכם גם להשפיע ישירות על חייכם שלכם…

כעת אתם מוזמנים להתבונן בכתוב פה למעלה (בנוגע לממצאים הפרטיים שלכם ובנוגע לתובנות העולות בהרצאותיי); ובהם אני מניח תוכלו להסתייע – בכדי לכייל מחדש את מצפני ההשפעה החשובים בחייכם.

בהצלחה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *